Cilt Bakımında Kefir

Cilt Bakımında Kefir

Kafkaslardan tüm dünyaya yayılan ve son yıllarda yapılan bilimsel araştırmalarla sağlık üzerinde sayısız faydaları olduğu tespit edilen mucizevi bir besin maddesi kefir. Kadim Kafkas halkının, sağlıklı ve uzun ömürlü olmalarının da yegane sebebi kuşkusuz kefirle beslenmeleri. Düzenli olarak tüketilmesiyle vücut sağlığına büyük fayda sağlayan kefir, cilde uygulandığında da pek çok cilt sorununun giderilmesinde etkili oluyor.

Kuru Ciltler İçin Kefir Maskesi:

İki çorba kaşığı kefire bir kaşık zeytinyağı ekleyip karıştırılır. Göz altları da dahil olmak üzere tüm yüze sürülür. Nemli bir bezle yüz örtülüp yarım saat bekletilir. Ilık suyla yıkanıp kurulanır. Haftada 2 defa uygulanabilir.

Cilt Kırışıklıkları İçin Kefir Maskesi:

İlerleyen yaşlarda ortaya çıkmaya başlayan cilt sorunlarının başında kırışıklıklar ve sarkmalar gelir. Bu sorunu önlemek için, bir tatlı kaşığı yaş maya kefir içine koyulup krem kıvamına gelinceye kadar karıştırılır. Tüm cilde ve sorunlu bölgelere sürülür. Nemli bir bezle örtülüp yarım saat beklenir. Haftada bir ya da iki defa uygulanabilir.

Cilt Lekeleri İçin Kefir Maskesi:

Cilt lekelerinin giderilmesinde de kefirin mucizevi etkileri görülmektedir. Lekeli bölgenin durumuna göre, bir veya iki kaşık kefir içine 4 damla limon suyu eklenir, karıştırılır. Lekeli bölgelere uygulanıp kuruyana kadar beklenir. İyice kuruduktan sonra ovularak temizlenir. Her gece uygulanabilir. Etkileri kısa sürede görülür.

Canlı ve Parlak Bir Cilt İçin: 

Her hangi bir cilt probleminiz yoksa, cildinize canlılık ve parlaklık kazandırmak için, kefiri boynunuzdan başlayarak yüzünüze ve göz altlarınıza sürün. Nemli bir tülbentle yüzünüzü örtüp yarım saat kadar bekletin. Bu, cildin kefiri iyice emmesini sağlayacaktır. Haftada bir kere bu yöntemi uygulamanız, pürüzsüz ve canlı bir cilde sahip olmanızı sağlayacaktır.

Youtube'da adından çokça söz ettiren JoStylin kanalında yayınlanan kefirin cilde etkileri ile alakalı video...

Altınkılıç sade kefirin tercih edildiği videoda kefirin sivilce ve sivilce izi tedavisine katkılarından ve cilde kattığı parlaklıktan bahsediliyor.

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapın